Çekilişler hangi tarihlerde gerçekleştirilir?
Piyango çekilişleri her ayın 9, 19 ve 29'uncu günlerinde yapılır. İdare kararı ile bu tarihlerin dışında, çekiliş günleri ve planları farklı özel çekilişler de düzenlenebilir. Her yıl 31 Aralık günü yılbaşı özel çekilişi yapılır.
Çekilişler nasıl gerçekleştirilir?
Çekiliş, içinde numaraların yazılı olduğu toplar bulunan hareketli kürelerden düşen birer adet topun işaret ettiği rakamların bir araya getirilmesi suretiyle, ikramiye isabet eden numara ve/veya numaraların belirlenmesi esasına dayalı olarak gerçekleştirilir. Ancak, çekiliş işlemleri gelişen teknolojiler kullanılmak suretiyle farklı yöntemlerle de gerçekleştirilebilir.
Çekiliş, İdarece oluşturulan çekiliş heyeti tarafından, görevlendirilmesi halinde noter huzurunda, basına ve halka açık olarak yapılır. Çekilişlerde noter de görevlendirilebilir. Noterin bulunamaması ya da katılamaması hallerinde çekiliş ertelenmez, çekiliş, heyetçe gerçekleştirilir.
Biletler ne zaman satışa çıkar?
En yakın tarihli çekilişe ait biletlerin satışı, bir önceki çekilişi izleyen gün satışa sunulur. (Yaklaşık 1 saat sonra)
Biletler en geç ne zaman satın alınabilir?
En yakın tarihli biletlerin satışı, çekilişin başlama saatinden 1 saat öncesine kadar sürer.
Birbirini takip eden çekilişlere ait biletler aynı ayda satın alınabilir mi?
Bilyoner.com üyeleri gelecek 3 çekiliş için önceden biletlerini satın alabilirler. Milli Piyango Abonelik hizmeti ile önceden ayırtılan biletler yeni çekilişin ilk günü abonelik türüne göre ilgili üyenin hesabına yüklenir.
Bilyoner'in tüm kanallarından bilet alınabilir mi?
www.bilyoner.com web sitesinden Iphone, Ipad, Android ve Mobil Site üzerinden Milli Piyango bileti satın alınabilir.
Bilet nasıl satın alınır?
Milli Piyango, Bilet Al sayfasından bilet alınabilir.
  • "Bilet Türü" seçilir.
  • "Hazır Seçenekler" veya "Özel Numara Seçenekleri"nden biri tercih edilir.
  • Tercihler belirtilerek "Satın Al" butonuna basılır ve bilet satın alınır.
Satın alınan bilet nereden takip edilebilir?
Biletler "Hesabım" menüsünden "Mlli Piyango biletlerim" başlığı altından takip edilebilir.
En fazla kaç adet bilet satın alınabilir?
Üyelerimiz, Bilyoner.com hesabında yeterli miktarda para bulunması durumunda istedikleri miktarda bilet satın alma hakkına sahiptir.
Alınan bileti iptal etme şansım var mı?
Satın alınan biletin iade edilmesi mümkün değildir.
Bilet fiyatlarına KDV dahil midir?
Satın alınan bilet fiyatlarına KDV dahildir.
İkramiyeler ne zamana kadar talep edilebilir?
İkramiyeler 1 yıllık zaman aşımına tabi olup, çekilişin yapıldığı tarihten itibaren 1 yıl süre geçtikten sonra ikramiye ödemesi yapılmaz.
Piyango bileti terimleri nelerdir?
Amorti : Milli Piyango biletinin her çekilişte son rakamına göre biletlere verilmekte olan ikramiye. Değeri biletin değeri kadardır.
Teselli : Milli Piyango biletinin çekilişinde en büyük ikramiyeyi kazanan bilet numarasının, her hanesindeki rakama göre bir farklılık gösteren ikramiyedir.
Düz Seri : Birbirini sıralı olarak izleyen ve son rakamları 0'dan 9'a veya 0'dan 99'a kadar olan on ve yüz adetten oluşan Milli Piyango biletleridir.
Karışık Seri : Birbirini sıralı olarak izlememekle birlikte son rakamları 0'dan 9'a veya 0'dan 99'a kadar olan on veya yüz adetten oluşan Milli Piyango biletleridir.
Çapraz Seri : Milli Piyango biletlerin onluk veya yüzlük serilerin düzenlenmesi sırasında ilk ve son rakamlarının 0'dan 9'a kadar sıralanmış biçimidir.
Çekilişte dağıtılacak ikramiyeleri gösteren plana nereden ulaşabilirim?
Her çekiliş için dağıtılacak ikramiye oranları "Milli Piyango" başlığı altından "İkramiye Planı" sayfasından ulaşabilirsiniz.
Geçmiş döneme ait çekilişte dağıtılan ikramiyeleri gösteren plana nereden ulaşabilirim?
Çekilişlerde dağıtılan ikramiye bilgilerine "Milli Piyango" başlığı altında yer alan "Çekiliş Sonuçları" bölümünden ulaşabilirsiniz.
Satın alınan bilete birden fazla ikramiye denk gelebilir mi?
Bir bilete tek ikramiye ödenmesi asıl olup, birden fazla ikramiye isabet etmesi halinde miktarca büyük olan ikramiye ödenir.
Biletimden kazandığım ikramiye tutarını nasıl alabilirim?
- Her çekiliş döneminde 5.000 TL (Beşbin Türk Lirası) ve altındaki tüm kazançlı biletlerin ödemesi, kazandı bilgileri Bilyoner.com'a geldiği andan itibaren ödenmeye başlanır. Üyeler bu tutarlarını "Hesabım" menüsünden takip edebilirler.
- Her çekiliş döneminde 5.001 TL (Beşbinbir Türk Lirası) ve üstündeki kazançlı biletlerin ödemesi Milli Piyango Genel Müdürlüğü tarafından yapılır. Kazançlı bilet sahibi biletini Bilyoner İnteraktif Hizmetler AŞ'ye bizzat gelerek teslim almalı ve Milli Piyango Genel Müdürlüğü'ne ibraz etmelidir. Biletlere ikramiye ödenme süresi 1 (bir) yıldır. İkramiye ödemesi yapılacak gerçek kişinin fiil ehliyetine sahip olması gerekir. Tüzel kişilerin bu şarta sahip temsilcilerine ödeme yapılır.
İkramiye ödemelerinde, ikramiye miktarı kesintiye uğrar mı?
İkramiyeler hiçbir vergi, resim ve harca tabi değildir. İkramiye ödemeleri sırasında herhangi bir kesinti yapılmaz.
İkramiye ödemesi durdurulabilir mi?
İkramiye ödemesi ancak bir yargı kararına istinaden durdurulabilir. Bu gibi hallerde yargı kararına göre işlem yapılır.
Milli Piyango bileti hediye edebilir miyim?
Evet, dilediğiniz kişiye Milli Piyango bileti hediye edebilirsiniz.
Kaç kişiye Milli Piyango bileti hediye edebilirim sınırlama var mı?
Bir çekilişte en fazla 10 farklı kişiye toplamda 50 adet bilet hediye edebilirsiniz.
Her bir üye çekiliş başına en fazla 10 adet hediye bilet yükleyebilir. Gönderdiğiniz kişinin hediye bilet sayısını aşması durumunda hediye ettiğiniz biletler sizin hesabınıza yüklenecektir.
Hediye ettiğim kişinin, Milli Piyango biletlerini ne şekilde ve ne zaman hesabına yüklemesi gerekiyor?
Milli Piyango bileti hediye ettiğiniz kişi kendisine gelen bilgilendirme e-postası aracılığı ile üyemiz olduktan sonra Milli Piyango sayfasındaki ilgili yere, kendisine gönderilen HEDİYE KODU'nu girdiği anda biletler Bilyoner.com hesabına yüklenecektir.

Biletin en geç çekiliş tarihinden bir gün önce Bilyoner.com hesabına yüklenmesi gerekmektedir, aksi takdirde hediye etmiş olduğunuz bilet sizin Bilyoner.com hesabınıza yüklenecektir.

Hediye edilen biletlerin iadesi yapılmamaktadır.
Milli Piyango biletinin hediye ettiğim kişinin Bilyoner.com hesabına yüklendiğini nasıl anlayacağım?
Hediye Kodu, Milli Piyango sayfasında ilgili yere girildiğinde, hediye ettiğiniz Milli Piyango bileti ilgili kişinin Bilyoner.com hesabına yüklenecek ve size bilgilendirme e-postası gönderilecektir. Üye numaranız ve şifreniz ile Bilyoner.com'a giriş yaptıktan sonra "Hesabım" sayfasını ziyaret ettiğinizde "Milli Piyango Biletlerim" altında yer alan "Hediye Ettiklerim" başlığı altından hediye ettiğiniz Milli Piyango biletlerini görebilirsiniz.