Spor Toto nasıl oynanır?
Spor Toto oyunu, listede belirtilen haftaya ait 15 maçın sonucunu tahmin etmeye dayanır. Her maç için 3 ayrı sonuç tahmin seçeneği bulunmaktadır:
  • 1 : ev sahibi takımın galibiyeti,
  • 2 : deplasman takımının galibiyeti,
  • 0 : beraberlik.

Kupon üzerinde 1'den 15'e kadar belirtilen maçların sonuçlarına tahminde bulunulur.
İkramiye kazanmak için kaç doğru tahmin yapılması gerekmektedir?
15 müsabakanın sonucundan en az 12'sinin doğru tahmin edilmesi gerekmektedir.
Kaç ikramiye derecesi vardır?
Toplam 4 ikramiye derecesi vardır: 15, 14, 13 ve 12 bilenler.
İkramiye kaç hafta devredebilir?
15, 14, 13 ve 12 derecelerden herhangi birinin bilinmemesi durumunda ilgili dereceye ait ikramiye miktarı takip eden haftanın aynı derecesine devredilir. Devir ilgili derecede doğru tahmin yapılıncaya kadar devam eder.
Bir kolonda yalnız bilinen en yüksek dereceye ikramiye ödenir. Sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 1 yıl içinde ibraz edilmeyen biletlere ait ikramiyeler ödenmez.
En fazla kaç kolon oynanabilir?
Bir kuponda en fazla 2500 kolon oynanabilir.
Kolon bedeli ne kadardır?
Bir kolonun fiyatı 0.50 TL'dir.
Sistem uygulanabilir mi?
Sistem uygulanabilir. Sistem oynamak için listelenen müsabakaların sonuçları için birden fazla seçeneği işaretlemek gerekir.
Kuponlar iptal edilebilir mi?
Kupon oynandıktan sonra 15 dakika içerisinde iptal edilebilir.
Sistem kolon sayısı ve kupon bedeli nasıl hesaplanır?
Sistemli oynadığınızda oluşturacağınız kolon sayısı ve kupon bedeli hesaplaması için aşağıdaki tabloları kullanabilirsiniz.Örneğin, kupon üzerinde 3 maç için 2 sonuç tahmininde bulunduysanız, "Üretilen kolon adedi" tablosunda iki ihtimalli maç sayısı bölümünden 3 maçı buluyorsunuz. Aynı kuponda, 1 maç için de 3 sonuç tahmininde bulunduysanız, üç ihtimalli maç sayısı bölümünden 1 maçı bulup, kesiştiği yere baktığınızda 24 kolon oluşturduğunuzu görüyorsunuz. 24 kolon karşılığı ödeyeceğiniz kupon bedelini bulmak için de aynı işlemi "toplam kupon bedeli" tablosunda yaparak bulabilirsiniz.
Oyunlar en son ne zamana kadar oynanabilir?
Bültende ilan edilen oyun kapanış tarihine kadar, oyun oynanabilir.
Maçlar iptal olursa ne olur?
15 maçtan oynanması gereken tarihlerde yapılamayan veya yarıda kalan maçların sonuçları; Spor Toto Teşkilatı bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından her iki takım için ayrı ayrı geriye dönük son beş haftadaki resmi lig maçı sonuçlarına göre, birinci takımın aldığı her galibiyet için 1 numaralı top, her beraberlik için 0 numaralı top ve her mağlubiyet için 2 numaralı top, ikinci takımın aldığı her galibiyet için 2 numaralı top, her beraberlik için 0 numaralı top ve her mağlubiyet için 1 numaralı top (toplam 10 adet top) içinden noter huzurunda yapılacak çekilişle belirlenir.
İkramiyelerdeki dağıtılamayan küsürat ne yapılır?
Dağıtılacak ikramiye, 4 dereceyi bilenler arasında 0,50 TL ve katları olarak paylaştırılır, küsuratlar Spor Toto Teşkilatı tarafından toplanır ve biriken yekün bir sonraki lig sezonunda iştirakçilere ikramiye olarak geri dağıtılır.